Jak i gdzie przechowywać rower ?

Jak i gdzie przechowywać rower ?

gdzie przechowywać rower wieszak

BikeUP wieszak na rower Gdzie przechować rower.. Nie chodzi o to, żeby postawić go gdziekolwiek, ale o to, żeby był bezpieczny, nie porysował się i zbytnio nie przeszkadzał w życiu.

Gdzie przechowywać rower?Sami mieliśmy kilka podejść do tego tematu. W każdym przypadku trzeba było iść na kompromis. Rower w piwnicy zajmował dużo przestrzeni, zaś w wilgotnym garażu dobierała się do niego ruda zaraza.

Na pomoc przyszło nam rozwiązanie, produkowane zresztą w naszym kraju. BikeUP – tak nazywa się podnoszący rower wieszak rowerowy. Jak to działa? BikeUP posiada mechanizm, który sam podnosi rower ku górze. Nie trzeba taboretów, nie trzeba się siłować i nie ma brudnych ścian. Tak wygląda zawieszony na BikeUpie rower

Co daje takie rozwiązanie

IMG_4566

Po pierwsze bezpieczeństwo.

Rower jest blisko i nie martwię się, że ktoś mi go ukradnie. To też bezpieczeństwo moich ścian i podłogi 😉Rower można zawiesić jeszcze wzdłuż ściany  Ale takie rozwiązanie zajmuje sporo cennej przestrzeni, natomiast powieszenie takiego roweru wysoko, to trochę niepotrzebnej gimnastyki.

Wygoda

Nie ma już grymasu na twarzy za każdym razem gdy wracasz rowerem do domu. Rozwiązanie jest wygodne, zakładasz przednie koło i rower sam szybuje pod sufit, samo uczucie sprawia nawet trudną do opisania przyjemność.

Gdzie jeszcze można użyć BikeUPa?

To rozwiązanie uniwersalne, więc można stosować go też w piwnicy czy garażu. Producent oferuje dwie wersje plastikową i metalową. Ta druga umożliwia dodatkowe przypięcie roweru do obudowy wieszaka. Kiedy się to przydaje? W przypadku gdy chcemy zostawić rower np w garażu podziemnym obok swojego miejsca parkingowego.

IMG_4559Kolarstwo to wspaniała pasja, rower sam w sobie jest wspaniałym wynalazkiem, jednak poza frajdą jaką daje jest też pokaźnym „meblem” który jakoś trzeba przechowywać. Dobre i wygodne przechowywanie roweru sprawia że nie tylko nam żyje się lepiej a rower jest bezpieczniejszy i lepiej funkcjonuje.

Przypomnijcie sobie ile razy zrezygnowaliście z roweru z powodu.. no właśnie, bo zanim wyciągnę rower to już bym dojechał/dojechała autobusem, czy autem. Ja teraz takiego problemu nie mam, rower jest zawsze na wyciągnięcie ręki a przy okazji fajnie wpasował się w moją domową przestrzeń.
Zobacz więcej o serwisowaniu roweru. 

Link do strony producenta: www.wieszakanarower.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *