Poradnik na wyprawy rowerowe

Poradnik na wyprawy rowerowe

Mobilny Serwis Rowerowy

CO WARTO ZABRAĆ ?Poradnik na wyprawy rowerowe 

Najważniejsze jest to aby zabrać jak najmniej rzeczy i starać się wybierać przedmioty o malej wadze. Gdy jedziesz większą grupą, warto rozdzielić część rzeczy pomiędzy uczestników wyjazdu – np. zestawy kluczy rowerowych, apteczka i części zamienne. Pakowanie jest trudną sztuką, zwłaszcza na początku, ale pamiętaj „less is more”.

JAKI ROWER?

Wiele z Was mówi, że ma za słaby rower na długie wyprawy. Często ta obawa nie jest niczym uzasadniona. Nie ma reguły która powie jaki rower się nadaje na taką wyprawę. My polecamy rowery miejskie z przerzutkami, trekingowe i mtb czy szosowe z grubszymi oponami. Szczególnie ważny jest dobry stan opon, sprawne hamulce i brak luzów przy elementach mechanicznych. Przed wyprawą dobrze jest podjechać do serwisu u upewnić się, że wszystko jest ok.

KONDYCJA I TRENINGI

Jak przed każdym wysiłkiem tak samo przed  każdym wyjazdem rowerowym dobrze jest się przygotować. Ważne jest to aby jazda sprawiała przyjemność. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu pokonywać średnie dystanse, początkowo wystarczy 10 km później stopniowo zwiększając odległość do 60 km. Z czasem można dodać sakwy z obciążeniem i kontynuować rowerowe „spacery”. Proponujemy też kilka razy w wolny dzień przejechać 70-80 km, na taką wycieczkę dobrze zostawić sobie więcej czasu aby na spokojnie przejechać dystans. Na wyprawie czasu mamy jeszcze więcej więc pokonanie dużego dystansu często okazuje się łatwiejsze. Jeśli obawiasz się o zdrowie, lub masz jakieś problemy zdrowotne, dobrze taki wyjazd skonsultować z lekarzem.

UBEZPIECZENIE I BEZPIECZEŃSTWO

Przed wyjazdem można wykupić specjalne rowerowe ubezpieczenie, wraz z ubezpieczeniem roweru i bagażu. Pamiętaj też, żeby zabrać apteczkę, kamizelki odblaskowe i kaski, ważna jest też łączność pomiędzy uczestnikami naładowany telefon, power bank i spisane numery telefonów do wszystkich uczestników wyjazdu.

SPRZĘT

Jeżeli jedziesz po raz pierwszy możesz próbować pożyczyć sprzęt od znajomych, ale takie rzeczy jak bagażnik i proste sakwy przydają się też w mieście, więc możesz sprawić sobie własne. Przy zakupie kieruj się ich odpornością na deszcz, bo nie ma nic gorszego niż brak suchych ubrań. Pamiętaj! kupuj tylko to co niezbędne.

Partnerem serii jest serwis rowerowy z Warszawy Travel Bike 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *